Radnički ubjedljiv u prvoj utakmici u Turskoj

0

Fudbaleri Radničkog iz Niša ostvarili su prvu pobjedu na pripremama u turskom Beleku.

Nišlije su u prvom pripremnom meču u Turskoj savladali rumunsku Dunareu sa 4:1. Radnički je poveo u 12. minutu preko Mitrovića i to je bio rezultat prvog poluvremena. Na 2:0 povisio je Mihajlović u 55. minutu, a treći gol za Radnički postigao je Čumić u 64. minutu.

Rumuni su počasni pogodak dali u 70. minutu, a konačan rezultat je pet minuta kasnije postavio Čumić, svojim drugim golom na utakmici.

Radnički je dominirao tokom svih 90 minuta i potpuno zasluženo je savladao rumunskog drugoligaša, a pobjeda je mogla da bude i znatno ubjedljivija. Šef stručnog štaba vicešampiona Srbije Milorad Kosanović odlučio je da po poluvrijeme odigraju dvije potpuno različite postave, a jedini igrač koji je na terenu proveo svih 90 minuta bio je Milosavljević. Nemanja Kojić nije nastupio zbog prehlade.

Naredni meč u Turskoj Radnički će odigrati u srijedu, a protivnik će mu biti gruzijski Dinamo Batumi.