Rašford ispratio Murinja praznih džepova sa Old Traforda, domaćini maksimalni večeras

0

U pet utakmica vanrednog kola Premijer lige u terminu od 20.30, vidjeli smo pet pobjeda domaćih ekipa.

Najviše pažnje izazvao je dolazak Totenhema na Old Traford, odnosno povratak Murinja u Mančester, tačno godinu dana od otkaza u Junajtedu. Posle dvije pobjede sa “pevcima“ u ligi, Portugalac je ispio prvu gorku pilulu. Junajted je slavio sa 2:1, zahvaljujući odličnom Markusu Rašfordu, strijelcu oba gola za domaćina. Mladi napadač prvi gol postigao je u 6. minutu, ali je njemu kumovala i slaba intervencija golmana Gazanige. Argentinski čuvar mreže iskupio se za kiks u naredne dvije situacije kada je tukao Rašford, a Totenhem je izjednačio iz svoje prve ozbiljnije akcije. Sjajno je u kaznenom prostoru gostiju reagovao Dele Ali, koji je usput smiješnim napravio Freda i Janga. Bio je to četvrti gol reprezentativca Engleske u tri meča, od dolaska Murinja. Odluka je pala na startu drugog poluvremena, Rašforda je srušio Sisoko u 49. minutu, a Markus Rašhord je sam i izveo kazneni udarac i savladao Gazanigu po drugi put. Osim udarca Dele Alija u poslednjim sekundama, Totenhem nije imao ozbiljnijih prilika za izjednačenje.

Mančester Junajted – Totenhem 2:1(1:1)