Real igrao samo poluvrijeme, Barsa ubjedljiva, prvi poraz “jorgandžija“

0

Španski predstavnici u Ligi šampiona odigrali su u subotu mečeve četvrtog kola La Lige.

Real je posle prvih 45 minuta imao kolosalnu prednost od 3:0 protiv Levantea. Gosti nisu klonuli duhom, pa su golovima Borhe Majorala i Melera, stigli na samo gol razlike, ali nisu uspjeli da dođu bar do boda. Luka Jović je u finišu susreta zamijenio dvostrukog strijelca Karima Benzemu.

Prvi poraz u sezoni doživio je madridski Atletiko, ali je ostao na čelu tabele. “Jorgandžije“ su izgubile u San Sebastijanu od Real Sosijedada, a oba gola pala su u razmaku od tri minuta. Prvo je pogodio Odegard u 58. minutu, da bi tačku na pobjedu Baskijaca stavio Monreal u 61.

“Žuta podmornica“ je lako slavila na gostovanju kod Leganesa, koji ostaje jedini tim bez osvojenog boda i posle četvrtog kola. Dva gola Morena i autogol Silve, bili su dovoljni za ubjedljiv trijumf Viljareala.

Derbi kola odigran je na Nou Kampu, gdje je Barsa, i bez Lea Mesija, bila ubjedljiva protiv Valensije. Već u 7. minutu bilo je 2:0 za Katalonce. Mladi Fati u 3. i Frenki de Jong u 7. minutu, tresli su mrežu “slijepih miševa“, ali je do poluvremena smanjio Gameiro. Nada gostiju da mogu nešto da urade u Barseloni srušio je Pike golom u 52. minutu, da bi Luis Suarez, koji se vratio u tim poslije povrede, sa dva gola, svojim prvim prvenstvenim, povisio na 5:1. Malu utjehu Valnsiji donio je Maksimilijano Gomez, golom u posljednjoj sekundi.

Real Madrid – Levante 3:2(3:0)