Rekli ste ,,uzbuđenje”? Svratite u Premijer ligu

0

Zbog utakmica u FA kupu, danas je od 16 sati odigrano samo tri utakmice u engleskoj Premijer ligi.

I pored svega, nije izostalo uzbuđenja, ni najmanje! Najviše neizvjesnosti viđeno je na ,,Olimpijskom stadionu” u Londonu, gdje je Vest Hem dočekao Hadersfild.

Ako do sada nije bilo poznato, sada već i jeste. Hadersfild će sigurno u Čempionšip, jer se ovakve prilike kakvu su oni danas imali, moraju objeručke prihvatiti. Vodili su gosti golovima Bakune i Aereana-Granta, a prethodno je prednost domaćima donio Mark Nobl iz penala.

Grant je novim golom donio ubjedljivu prednost Hadersfildu u 65. minutu i činilo se kao da Hadersfild može do iznenađenja u Londonu. Međutim, da su ekipa zrela za povratak u Čempionšip bilo je jasno do kraja meča. Prvo je Anđelo Ogbona 15 minuta prije kraja smanjio na 3:2, a potom je Čičarito Ernandez u 84. i 92. minutu meča donio epski preokret Vest Hemu, a Hadersfild gurnuo u drugu ligu.

Ništa manje neizvesnije nije bilo ni na ,,Turf muru”. Lester je pogotkom Vesa Morgana u 90. minutu došao do sva tri boda, a prethodno su po gol na obije strane postigli Džejms Medison i Dvajt Meknil. Treba istaći da je Lester igrao sa igračem manje od četvrtog minuta kada je Geri Megvajer dobio direktan crveni karton.

Činilo se da će Bornmut golovima Džošue Kinga doći do sva tri boda na svom ,,Vitaliti stadionu” u duelu sa Njukaslom, ali tako nije mislio Met Riči, koji je uhvatio fenomenalan volej poslije asistencije Deandera Jedlina u 93. minutu za izjednačenje i konačnih 2:2.

Bornmut – Njukasl junajted 2:2 (0:1)
48’, 81’ King – 45+5’ Rondon, 90+3’ Riči

Barnli – Lester siti 1:2 (1:1)
38’ Meknil – 33’ Medison, 90’ Morgan

Vest Hem – Hadersfild 4:3 (1:3)
15’ Nobl (p), 75’ Ogbona, 84’, 90+1’ Čičarito – 17’ Bakuna, 30’, 65’ Grant