Remi Crne Gore u Minsku

0

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa odgovarajućom selekcijom Bjelorusije – 1:1.

U meču odigranom u Minsku, izabranici Milorada Pekovića prikazali su nešto slabiju igru u prvom dijelu, ali i veoma dobru u nastavku.

Domaćin je najbolju priliku imao u 36. minutu, kada je pogodio prečku, da bi u drugom poluvremenu ,,sokoli“ krenuli mnogo odlučnije, što je rezultiralo sa nekoliko odličnih šansi.

Ivan Vukčević je u 50. minutu zamalo bio neprecizan sa petnaestak metara, ali je zato deset minuta kasnije u metu pogodio Milan Vukotić. Vezista Crne Gore postigao je evrogol sa oko 25 metara. Isti igrač je u 70. minutu oprobao šut sa dvesetak metara, međutim, ovog puta je prečka spasila golmana domaćina.

U 78. minutu Bjelorusi su stigli do gola zahvaljujući Aliaksandru Jevtuhoviću, koji je mrežu gostiju pogodio nakon solo prodora.

– U prvom poluvremenu imali smo problema, nijesmo krenuli kako treba i protivniku smo prepustili posjed lopte i dosta prostora. Ipak, u drugom dijelu smo zaigrali mnogo bolje, postigli gol i imali nekoliko šansi. Nakon svega viđenog, ne mogu biti nezadovoljan, pogotovo jer smo igrali protiv jake ekipe, kazao je selektor Peković.

Bjelorusija i Crna Gora odigraće u četvrtak još jedan prijateljski meč, sa početkom u 17 časova.

Bjelorusija – Crna Gora 1:1