Remi na kraju

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore remijem sa Azerbejdžanom završila je nastup na međunarodnom turniru ,,Stevan Ćele Vilotić“.

Duel odigran u Senti završen je rezultatom 1:1, iako je naša selekcija bila bolji rival, pogotovo u prvom poluvremenu.

– Ovu utakmicu odigrali smo bolje nego prethodne dvije. Bili smo bolji, pogotovo u prvom poluvremenu, kada smo postigli gol i stvorili nekoliko dobrih šansi. Šteta što nijesmo pobijedili. Ipak, oni su iz praktično jednog šuta uspjeli da postignu gol. Gledajući naš nastup na turniru, može se reći da smo očekivali malo bolju igru. Analiziraćemo sve utakmice i probati da se bolje pripremimo za kvalifikacije, kazao je selektor Slobodan Drašković, čija ekipa je na ovom turniru poražena od Mađarske i Srbije.

,,Sokoli“ su od starta preuzeli inicijativu, a do prve ozbiljne šanse stigli već u petom minutu. Dušan Vuković je iskoristio grešku odbrane Azerbejdžana, izašao sam pred golmana, ali je zaustavljen u pokušaju driblinga.

Desetak minuta kasnije Vuković je dobro šutirao, protivnički golman odbranio, a zatim još jednom odlično intervenisao poslije udarca Viktora Đukanovića, koji je natrčao na odbijenu loptu.

Vođstvo našoj ekipi donio je Jovan Dašić nakon nešto više od pola sata igre. Defanzivac ,,sokola“ bio je precizan poslije kornera za krunisanje inicijative.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Azerbejdžanci su izjednačili, kada je Mehraj Bahšali glavom zatresao mrežu Crne Gore.

U nastavku je ritam utakmice pao, a naša selekcija, uprkos većem posjedu lopte, nije uspjela da dođe do pobjede.

AZERBEJDŽAN – CRNA GORA 1:1