REMI U DERBIJU: Dečić zadržao +3

0

Bez pobjednika u derbiju sezone! Dečić i Budućnost su upisali remi u večerašnjem okršaju na DG Areni.

Meč je obilježio prekid, koji je trajao čak 55 minuta. Podsjećamo, gostujući navijači su u par navrata upozoreni da ne ubacuju pirotehnička sredstva na stadion, ali…

Varvari su nastavili da ubacuju pirotehniku, nakon čega je meč prekinut, a glavni arbitar meča Miloš Savović je igrače poslao u svlačionicu.

Nakon toga, varvari su još neko vrijeme bili u “boksu” za gostujuće navijače, nakon čega su napustili DG Arenu, a susret je nastavljen.

U trenutku kad je došlo do prekida utakmice (27. minut), domaćin je vodio 1:0, a strijelac je bio sjajni Matić u 10. minutu. Odličan posao napravio je Draško Božović koji je asistirao iskusnom napadaču, koji u takvim situacijama ne griješi.

Čini se da je prekid meča mnogo više odgovarao gostima, koji su konstantno prijetili, bili bolji i imali inicijativu. Prvu sjajnu šansu imali su u 37. minutu kada je Vukotić sa par metara šutirao glavom ali je lopta pogodila stativu.

Budućnost je i u nastavku meča bila dominantna. Prvu priliku u drugom dijelu meča imao je Vasilije Adžić koji je sa oko 13 metara šutirao, ali je golman Nikić bio na mjestu.

Plavi do zasluženog izjednačenja dolaze u 64. minutu preko rezerviste Đorđa Despotovića koji je raspalio sa oko petnaestak metara, golman Nikić je bio nemoćan. Samo nekoliko minuta kasnije, ponovo u centru pažnje sjajni Vukotić koji šutira sa preko 25 metara, lopta ponovo pogađa stativu.

Dečić svakako zadovoljniji napušta stadion DG Arena. Prednost na tabeli je ostala ista, +3, dok s druge strane, Budućnost ima za čime da žali u večerašnjem derbiju.

Trka za titulu će sada biti mnogo interesantnija, jer i Sutjeska ima svoje šanse…