Remi u Zenici

0

„Hrabri sokoli“ odigrali su protiv selekcije BIH treći prijateljski meč u 2018. godini…

Reprezentacija Crne Gore remizirala je u prijateljskom meču sa najboljom selekcijom Bosne i Hercegovine. Susret koji je odigran na stadionu „Bilino polje“ završen je bez pogodaka.

Duel koji je večeras odigran u Zenici nije obilovao prilikama i uzbuđenjima. „Zmajevi“ su bili konkretniji, imali veći broj prilika, ali je naša selekcija dobrom igrom u defanzivi da odgovori na sve pokušaje domaćina.

Selektor Tumbaković iskoristio je duel sa Bosnom i Hercegovinom da proba nove snage, pa su se u startnoj postavi našla dva debitanta Luka Mirkovič i Boris Kopitović, dok su u nastavku susreta debi u dresu seniorskog tima upisali Stefan Lončar, Asmir Kajević i Deni Hočko.

Duela u Zenici imao je i svečarski karakter – u 17. minutu upriličen oproštaj od reprezentativnog dresa Emiru Spahiću (94), Zvjezdanu Misimoviću (84) i Vedadu Ibiševiću (83). Dugogodišnji reprezentativci BIH u duelu sa „sokolima“ odigrali su posljednje minute u dresu sa državnim grbom i oprostili se od domaćih navijača. Uz poklone koje su dobili od rukovodstva FS BIH trojica fantastičnih igrača su na poklon dobila i dresove crnogorske reprezentacije sa potpisima svih igrača, koje je u ime FSCG predao kapiten „sokola“ Fatos Bećiraj.

U prvom dijelu susreta „zmajevi“ su bili konkretniji i u nekoliko navarata ozbiljno zaprijetili. Mreža našeg gola, ostala je netaknuta zahvaljujući fantastičnom Petkoviću, koji se posebno se istakao u 39. minutu kada je odbranio zicer Edinu Džeku.

Prevođeni fantastičnim Džekom domaći fudbaleri su i u nastavku tražili put do ali je Danijel Pektović u dva navrata briljantnim intervencijama uspio da sačuva mrežu.

Desetak minuta prije isteka regularnog toka Marko Janković imao je priliku da iz slobognog udarca donese pobjedu našem timu ali je lopta završila iznad prečke Šehićevog gola.

Naša selekcija za pet dana igra posljednji prijateljski meč u 2018. godini. Na Gradskom stadionu u Podgorici u subotu, 2. juna „hrabri sokoli“ dočekuju selekciju Slovenije. Početak meča zakazan je za 20:15 časova

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 0:0