River pobjedom nad Indepedijenteom zauzeo prvo mjesto (VIDEO)

0

Odloženom utakmicom 14.kola između velikih rivala Indepedijentea i River Plejta otvorena je zavesa u argentinskom šampionatu u novoj godini, koje se zvanično nastavlja sljedećeg vikenda.

Na prepunom stadionu „Libertadores de America“ finalista Kopa Libertadores River Plejt je odneo pobedu 2:1 i tako preuzeo prvo mjesto na tabeli koje dijeli sa Argentinos Juniorsima.

River je poveo u 23.minutu preko sjajnog Kolumbijca Rafaela Santosa-Borea i uspješno je održavao prednost do kraja prvog dijela igre, s obzirom da Indepedijente osim šutevima iz daljine nije prijetio golu Armanija.

Drugo poluvreme počinje izjednačujućim pogotkom Silvio Romera, a ključni trenutak desio pošto je Aleksander Barboza dobio crveni karton posle prekršaja na Santos-Boreu.

Čini se da se sve u ovoj utakmici vrtjelo oko Kolumbijca u dresu Rivera, s toga je i pobjednički gol na „njegovu dušu“, s obzirom da je zakucao loptu pod prečku u 69.minutu i tako donio Riveru pobjedu za prvo mjesto na tabeli.