Roma golovima Džeka i Zaniola bolja u derbiju od Milana

0

Roma je večeras u okviru 9. kola Serie A na svom Olimpiku ugostila i porazila Milan rezultatom 2:1.

Milan je u prvom dijelu prvog poluvremena bio konkretniji rival. Redjale su se prilike, ali je Roma uspjela sačuvati mrežu što im se isplatilo u 38. minutu.

Nakon prekida lopta je stigla do napadača Edina Džeka koji se nalazio na pravom mjestu da glavom u svom stilu pod prečku matira nemoćnog Donarumu.

Na samom početku drugog dijela, tačnije u 55. minuti, Milan dolazi do poravnanja a strijelac gola bio je preporođeni Teo Hernandez.

Ipak, radost gostiju trajala je samo tri minuta jer je prednost na stranu Rome vratio Nikolo Zaniolo koji je tako postavio konačan rezultat derbija.

Roma sada ima 16 osvojenih bodova i nalazi se na 56. poziciji, dok je Milan ostao dvanaesti sa samo 10 bodova poslije devet odigranih kola.