Roma premijerni šampion Lige Konferencija

0

Fudbaleri Rome savladali su Fejenord u finalu premijernog izdanja Lige konferencija minimalnim rezultatom 1-0 i tako ujedno osvojili svoj prvi evropski trofej.

Vučica je povela u 32. minutu golom Nikolo Zaniola. Posle duge lopte Đanluke Manćinija, loše je odreagovao austrijski štoper Gernot Trauner, koji je pogrešno procijenio let lopte, što je spremno dočekao ofanzivac rimskog kluba.

Veliku šansu za izjednačenje propustio je holandski tim ubrzo posle povratka na teren, u 47. minutu. Posle kornera su zatresli stativu, a zatim je i Gus Til oprobao svoj šut, međutim Rui Patrisio je sjajnom intervencijom spasao gol svog tima.

Lopta je ponovo zakačila stativu i ubrzo potom, u 50. minutu, ali tek pošto je Patrisio ponovo odlično reagovao posle šuta levog beka Fejenorda Tajlera Malasije.

Posle snažnih nasrtaja Fejenorda u pokušaju da izjednači rezultat, iznenada se ukazala šansa za kapitena Rome Lorenca Pelegrinija da reši finale u 86. minutu, ali se ovom prilikom istakao i golman protivničkog tima.

Nije timu koji je ove sezone izbacio Partizan u ovom takmičenju pomoglo ni 5 minuta nadoknade vremena, pa je Roma postala šampion prvog izdanja Lige konferencija.

ROMA (3-4-2-1): Patrisio – Mančini, Smoling, Ibanjez – Karsdorp (od 89. Vinja), Kristante, Mhitarijan (od 17. Oliveira), Žalevski (od 67. Spinacola) – Pelegrini, Zaniolo (od 67. Veretu) – Abraham (od 89.Šomurodov).

FEJENORD (4-3-3): Bejlov – Gertrujda, Trauner (od 74. Pedersen), Senesi, Malasija (od 88. Jahanbakš) – Til (od 60. Tornstra), Aursnes, Kokču (od 88. Valmark) – Nelson (od 74. Linsen), Desers, Sinistera.