Romin trener bijesan: Džeko ne može tako da se ponaša!

0

U prvom susretu trećeg kola italijanske Serije A Milan je na svom San Siru pobijedio Romu sa 2:1. Rossoneri su do trijumfa došli tek u 95. minutu pogotkom Kutronea, iako su gotovo čitav susret bili znatno bolji od Rome.

Najviše polemike uoči i nakon utakmice pokupila je formacija Rome, u kojoj su od prvog minuta zaigrali Edin Džeko i Patrik Šik kao dva klasična napadača.

Milan je poveo pogotkom Franka Kesija u 40. minutu, dok je Roma izjednačila preko FederiKa Facija u 59. minutu, ali za zasluženu pobjedu pobrinuo se mladi Patrik Kutrone koji je pogodio metu na asistenciju Gonzala Iguaina u petom minutu sudijske nadoknade.

Utakmicu je obilježilo ponašanje bosankshorcegovačkog napadača Edina Džeka, koji je prilikom izlaska iz igre dobacio nekoliko reči treneru Euzebiju Di Frančeslu i ljutito otišao u svlačionicu.

– Da, istina je, Džeko je bio jako ljut nakon utakmice. Možda jer nije dobijao lopte onako kako je želio. Utakmica nije bila lagana i razumijem napadače koji su frustrirani, ali ne smije tako da se ponaša. To nije bio lijep gest, rekao je trener Rome.