Ronaldo penaldžija, Imobile opet rešetao, Milanu ne ide bez Ibre

0

Šampion ostaje na čelu tabele u Seriji A posle ubjedljivog trijumfa nad Fiorentinom.

Po rezultatu bi se reklo da „stara dama“ nije imala problema sa „violom“, ali nije bilo tako. Gosti su imali dobre šanse kod rezultata 0:0, a Juve je spasio golman Šćešni. U 40. minutu lopta je, posle udarca Pjanića, pogodila u ruku jednog fudbalera ostiju, posle gledanja snimka odlučeno je da je to penal, a Kristijano Ronaldo postigao je gol i na devetoj uzastopnoj utakmici. Sve do 80. minuta to je bio aktuelni rezultat, a onda je Portugalac, iz još jednog penala, duplirao prednost. Treći gol postigao je De Liht u sudijskoj nadoknadi. U timu Fiorentine nije bilo Nikole Milenkovića, a Dušan Vlahović je igrao poslednjih pola sata.