Ronaldo, Ronaldo, Ronaldo… Portugalac ostaje sam da brani pehar Lige šampiona! [VIDEO]

0

Juventus – Atletiko Madrid 3:0 (1:0)
Ronaldo 27’, 48’, 86′(p)

Kristijano Ronaldo je sam stigao i prestigao prednost Atletika iz prvog meča, odigranog na Vanda Metropolitanu.
”Jorgandžijama” ni 2:0 nije bilo dovoljno protiv šampiona Italije koga je predvodio fantastični Portugalac, postigavši het-trik. Prolaskom torinskog tima u četvrtfinale, Kristijano Ronaldo je, nakon ispadanja Reala, ostao sam da brani titulu prvaka Evrope!

Uraganski početak umalo se isplatio Juventusu. Krenuli su ”crno-bijeli” svim silama ka golu Madriđana i već u 2. minutu šutirao je Matuidi, ali je udarac izblokirao neko od defanzivaca gostiju ispred gol linije, pa su domaći dobili samo korner. Poslije kornera, i gužve u kaznenom prostoru, lopta je završila iza leđa Oblaka u mreži, ali je sudija Kujpers dosudio prekršaja Ronalda nad slovenačkim golmanom.

Poslije uzbuđenja na startu, igralo se nešto mirnije, mada je ”stara dama” konstantno napadala i večina igrača je boravila na polovini gostiju. Atletiko je prvi put zaprijetio preko Kokea u 22. minutu, kada je njegov snažan udarac sa više od 20 metara završio preko prečke.

Juventus je poveo u 27. minutu, Bernardeski je odlično centrirao s lijeve strane, Kristijano Ronaldo skočio preko Huanfrana i glavom smjestio loptu u mrežu ”jorgandžija”. Bio je to 23. pogodak Portuglaca protiv Atletika.

Pet minuta kasnije dosuđen je slobadan udarac za Juventus na 20 metara od gola, malo iskosa sa desne strane, pa je tukao Bernardeski, a ne Ronaldo, a lopta je otišla preko gola. Najuzbudljivije je bilo u samom finišu. Prvo je Ronaldo još ednom nadvisio odbranu Atletika, ali je ovog puta poslao loptu pored stative. Kasnije je i Kjelini tukao glavom, nakon kornera, a Oblak je odbranio. I onda, umalo hladan tuš pred sam odlazak na odmor. U drugom minutu nadoknade, Morata je bio u idelanoj poziciji za skok, uputio je loptu ka golu, alli nedovoljno precizno da bi ugrozio Šćešnog.

Drugo poluvrijeme počelo je po željama domaćih, novim golom Kristijana Ronalda. Ovog puta je centrirao Kanselo sa desne strane, a još jednom je Portugalac bio dominantan u skoku. Jan Oblak je panterskim skokom spriječio loptu da zatrese mrežu, ali ne i da pređe zamišljenu gol liniju u vazduhu. Gol tehnologija je potvrdila odluku holandskog sudije, Juventus je anulirao prednost španskog tima, a Ronaldo je stigao do 24. gola protiv njih.

Pošto su uradili glavni posao, fudbaleri Juventusa su zaigrali opreznije, jer bi jedan gol u njihovoj mreži potpuno preokrenuo situaciju. Atletiko je i dalje bio sputan, još su manje nego u prvom poluvremenu atakovali ka golu Šćešnog, pa je Juventus nastavio da steže obruč oko njihovog gola.

Odličnu šansu imao je Mario Mandžukić u 74. minutu, zahvatio je loptu glavom, ali je nesvojstveno sebi, to učinio loše, pa nije pogodio okvir gola. Junak pobjede nad Udinezeom, mladi Moiz Kean, zamijenio je hrvatskog napadača i mogao je da se upiše u strijelce u 84. minutu. Izbio je sam ispred Oblaka, ali je dosta traljavo šutirao, pored lijeve stative gola gostiju.

Bio je to nagovještaj odlučujućeg momenta, koji se dogodio u 86. minutu, Bernardeskija je s leđa sapleo Korea, Kujpers je malo razmišljao, ali je rukom pokazao na bijelu tačku. Poslije dosta gužve u kaznenom prostoru, loptu je namjestio Kristijao Ronaldo i smjestio je u jednu, dok je Oblaka poslao u drugu stranu. ”Stara dama” je došla do rezultata koji je vodi u četvrtfinale. To što je stigao do 25. golova protiv ”jorgandžija”, mnogo je manje važno od ishoda ovog meča. Portugalac je samo Sevilji dao više golova, čak 27.