Ronaldo se pretplatio na penale, Juventus preživio Milan (VIDEO)

0

Milan – Juventus 1:1 (0:0)
61′ Rebić – 89′ Ronaldo (p)

Fudbaleri Milana i Juventusa odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije.

Uprkos promjenljivoj formi, ekipa Milana je pokazala zube protiv blijedog Juventusa, ali nisu izdržali do samog kraja.

Imao je Milan bolje šanse, posebno preko Kalabrije kojeg je prozreo četrdesetogodišnji Đanluiđi Bufon u prvom poluvremenu sjajnom intervencijom, a prijetio je i Teo Ernandez.

Iako su Kristijano Ronaldo, Paulo Dibala i kasnije Gonzalo Iguain činili napad Juventusa, izabranici Marusija Sarija nisu bili dovoljno opasni na ovom meču, dok se Milanu ukazala prilika u 61. minutu, koju je realizovao sve bolji Ante Rebić, nakon slabe reakcije odbrane ,,stare dame“.

Činjenica je da Juventus ima rezultate, a uglavnom nema igru ove sezone, i to se pokazalo kao tačnim i večeras. U 89. minutu, nakon što su pritisnuli rivala, dosuđen je jedanaesterac za Juve. Posle ,,makazica“ Ronalda, lopta u ruku pogađa Kalabriju i sudija Valeri je pokazao na bijelu tačku.

I ova odluka je za razmatranje, s obzirom na to da lopta jeste pogodila Kalabriju u ruku, ali pitanje je koliko je on mogao da spriječi taj scenario jer je padao na tlo posle skoka, a i bio je veoma blizu Ronalda.

Portugalac je bio siguran i postigao svoj treći gol sa penala na posljednje tri utakmice.

Pobjednik dvomeča biće određen u Torinu 4. marta.