Ronaldo srušio i Parmu, Roma isplovila iz Đenove s bodovima (VIDEO)

0

Pobjede u 20. kolu Serije A ostvarili su RomaJuventus.

Aktuelni šampion pobijedio je Parmu sa 2:1, a oba puta strijelac za „staru damu“ bio je fantastični Kristijano Ronaldo. To su Portugalcu bili 16. i 17. gol u prvenstvu, a pogađao je na svakoj od posljednjih 7 utakmica u Seriji A. Na tih sedam mečeva Ronaldo je postigao 11 golova.

Vođstvo Juventusa dogodilo se tek u 43. minutu, Ronaldo je šutirao, lopta je pogodila Darmijana i prevarila Sepea. Parma je poznata kao ekipa koja odlično igra na strani, a Parma je izjednačile u 55. minutu. Izveden je korner sa desne strane, a najviši u skoku bio je centarfor Kornelijus, koji je desetak minuta ranije ušao u igru. Ipak, radost gostiju trajala je samo tri minuta, Dibala je proigrao Ronalda, a Portugalac je ponovo bio precizan i odveo Juventus na četiri boda prednosti u odnosu na Inter.

Nešto ranije odigran je meč u Đenovi, a bodove iz luke je odnijela i Roma. Već u 6. minutu Under je pogodio za 0:1, a još dva gola viđena su u samom finišu prvog poluvremena. Prvo je Biraski zatresao sopstvenu mrežu, da bi Đenova smanjila već u sljedećoj akciji. Strijelac je bio makedonski internacionalac Goran Pandev. Nadu Đenovljana da mogu izbjeći poraz srušio je Edin Džeko u 74. minutu, svojim prvim golom u 2020. godini.

Đenova – Roma 1:3(1:2)