Rudar osvojio Kup Crne Gore

0
Fudbaleri Rudara osvojili su Kup Crne Gore pošto su u finalu poslije penala pobijedili Budućnost 4:3.

Golman Radanović je heroj pobjede Pljevljaka. Odbranio je šuteve Raičkoviću i Vušuroviću u posljednje dvije serije, a između je pogodio šut sa bijele tačke za trijumf svog tima. Rudar je četvrti put stigao do pehara!

Duel pod Goricom zaista je bio kruna sezone. Predivna atmosfera, preko 6000 gledalaca idealni vremenski uslovi.

Prvo poluvrijeme bilo zanimljivo, puno ritma, a prvi su priprijetili gosti. Ivanović je u 15. minutu pogodio prečku. Budućnost je u finišu uzvratila. Raspopović je izašao sam na Radanovića, odlučio je oštro da ubaci, ali je Đalović ostao kratak.

U drugom dijelu samo jedna prava šansa. Đalović je prošao po desnoj strani, izdržao je duel, ostavio povratni pas, Vušurović je sjajno šutirao, ali spektakularna odbrana Radanovića dva minuta prije kraja.

U penal seriji Ljuljanović, golman Budućnosti, bio je blizu toga da bude heroj. Odbranio je šut, Aliću, međutim Radanović mu nije dozvolio da Budućnost stigne do drugog pehara u Kupu.

Text i foto: cdm.me