Rumunija ponovo bolja od Crne Gore!

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je i u drugom prijateljskom meču sa Rumunijom.

Domaćin je večeras upisao trijumf rezultatom 4:1. Preko Justina Dojkarua u 7. i Vlada Garge u 36. minutu Rumunija je najavila pobjedu, da bi Robert Gerasim u 75. donio veliku prednost svojoj ekipi. Minut kasnije Luka Kruščić je pogodio nakon asistencije Vasilija Babovića, dok je konačan rezultat postavio Aleksandru Stojan u posljednjim trenucima utakmice.

– Odigrali smo bolje nego u prvoj utakmici, ali smo napravili previše grešaka, koju kvalitetne ekipe kao što je Rumunija ne praštaju. Imali smo i nekoliko šansi, ali je protivnik znao da kazni te promašaje. Kao i u nekim ranijim utakmicama, u ova dva meča sa Rumunijom vidjeli smo da nam je fizička sprema najveći problem. Kada smo energetski na adekvatnom nivou, onda možemo da pariramo jakim rivalima, međutim, onog trenutka kada dođe do zaostatka na fizičkom planu, dešava se pad koncentracije i greške koje slijede nakon toga, kazao je selektor Radovan Kavaja.

Rumunija – Crna Gora 4:1

Trening centar FS Rumunije, Buftea.

Sudija: Aleksandru Suvar (Rumunija)

1:0 – Dojkaru 7′, 2:0 – Garga 36′, 3:0 – Gerasim 75′, 3:1 – Kruščić 76′, 4:1 – Stojan 80’+3′

Rumunija: Aleksandru Maksim (od 64. Adrijan Brićiju), Narcis Ilas (od 49. Florin Gašpar), Rikardu Padurariu, Andrej Gogesku (od 55. Robert Petkulesku), Matej Manolake (od 41. Horija Grideanu), Raul Kornej, Ianis Pirvu (od 55. Aleksandru Stojan), Vlad Stankovići (od 41. Dan Nekifor), Vlad Garga (od 41. Robert Gerasim), Kozmin Stana (od 55. Mihaj Toma), Justin Dojkaru (od 55. David Popa).
Selektor: Nikolae Roska.

Crna Gora: Tomaš Đurović, Miloš Maraš (od 41. Nikola Balević), Zarija Mugoša, Lazar Martinović, Andrej Kostić (od 55. Luka Kruščić), Andrija Petričević (od 41. Vasilije Babović), Maksim Đukić (od 41. Vojislav Jokić), Maksim Vuković (od 41. Vasilije Novaković), Filip Petrić (od 41. Daris Feratović), Petar Jauković (od 41. Matija Nikčević), Petar Barjaktarović (od 41. Vasilije Ljutica).
Selektor: Radovan Kavaja.