Samo remi sa komšijama, Crna Gora sa J.Korejom za 7.mjesto

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Bosnom i Hercegovinom u trećem kolu Memorijalnog turnira ,,Vlatko Marković“ u Zagrebu.

Duel na Trening kampu NK Dinamo završen je rezultatom 1:1, pa će ,,sokoli“ igrati za sedmo mjesto na kraju turnira. Rival u toj utakmici biće Južna Koreja, a meč se igra 14. maja sa početkom u 9:15 časova.

– Za današnji meč promijenili smo osam fudbalera u odnosu na jučerasnji sa Slovačkom. Osim u uvodnih petnaestak minuta, gdje smo poslije kornera primili gol, bili smo bolji rival tokom čitavog meča. Za razliku od prethodne dvije utakmice, u kojima smo bili u totalnom grču, danas je to izgledalo mnogo bolje. Igrali smo dopadljivije, na vođstvo rivala odgovorili na pravi način i nakon toga imali stativu i zicer. Dobro će nam doći pauza do nedjelje ujutru, da se dječaci malo odmore za posljednji susret na ovom izuzetno zahtjevnom turniru, kazao je selektor Minja Ljumović.

Bosna i Hercegovina došla je do vođstva u osmom minutu, kada je Vukašin Gostimirović dobro reagovao poslije kornera.

Izjednačenje je stiglo u 26. – Viktor Bubanja je centarirao iskosa sa desne strane, a David Maraš skrenuo loptu u gol Bosne i Hercegovine. Tri minuta kasnije Đorđe Fabris je pogodio stativu iz slobodnog udarca, dok su u nastavku Matija Jovanović i Andrija Vukoje imali dobre prilike. Ipak, rezultat je ostao nepromijenjen.

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA 1:1

Trening kamp NK Dinamo, Zagreb.

1:0 – Vukašin Gostimirović 8′, 1:1 – David Maraš 26′

Maraš, Roćenović, Glendža – Crna Gora

Bosna i Hercegovina: Tarik Banjić, Muhamed Ćosić, Hasan Fatušić, Ervin Slanjankić (od 41. Amar Rerbac), Adnan Džafić (od 41. Nikola Blagojević), Kenan Vrban, Vukašin Gostimirović (od 72. Džan Jahić), Danilo Karanović, Domagoj Šaravanja (od 72. Jovan Ćulum), Miloš Soprenić, Din Karamehmedović.
Selektor: Čedomir Ćulum.

Crna Gora: Dimitrije Minić, David Maraš, Viktor Bubanja, Andrija Anđelić, Stefan Delić, Matija Jovanović (od 65. Darvin Đukić), Nenad Miranović (od 65. Andrej Kartal), Đorđe Fabris (od 65. Andrija Vukoje), David Popović (od 76. Petar Ražnatović), Marko Glendža, Kristijan Jovović (od 51. Pavle Roćenović).
Selektor: Minja Ljumović.