Samo Rimljani jači od koronavirusa, slavila i Roma, Kolarov strijelac

0

Roma – Leće 4:0 (2:0)
Under 13′, Mkitarjan 37′, Džeko 69′, Kolarov 80′

Zbog problema sa koronavirusom u Seriji A danas su odigrana samo dva meča. U oba su akteri bili rimski klubovi, Lacio i Roma, koji su stigli do pobjeda.

Lacio je slavio u Đenovi u matineeu, a Roma je večeras na „Olimpiku“ bila ubjedljiva protiv Lećea i tako prekinula niz od tri uzastopna poraza u prvenstvu. Under je postigao prvi gol za „vučicu“ u 13. minutu, da bi do poluvremena pogodio Mkitarjan za 2:0. Asistent kod drugog gola bio je Edin Džeko, koji se u strelce upisao u 69. minutu.

To je bio 12. gol u ovom prvenstvu bosanskog internacionalca, a ujedno 102. za Romu u karijeri, čime je sustigao Vićenca Montelu, pa sada ova dvojica sjajnih golgetera dijele šestu poziciju na vječnoj listi. Trijumf Rome ukrasio je Aleksandar Kolarov u 80. minutu. Kapiten srpske reprezentacije ispratio je napad svog tima, ubacio se po lijevoj strani, i nakon dodavanja Karlesa Pereza, precizno tukao u suprotni ugao.

Roma je sada 5. sa 42 boda, dok je Leće 16. sa 25.