Šampionska rapsodija, Nedović: Sjajno drugo poluvrijeme

0

Nešto lošiji početak, dosta loše prvo poluvrijeme i na kraju velika pobjeda i šampionska rapsodija “plavih“ – Budućnost je demolirala Zetu sa 5:1 u 6. kolu domaćeg šampionata.

Igor Ivanović je u 11. minutu pogodio prečku nakon asistencije Vasilija Terzića, a samo 60 sekundi kasnije gosti su poveli – Ivan Vukčević se snašao najbolje nakon jednog kornera i trome reakcije plavog tima u defanzivi.

„Plavi“ su krenuli da odgovore preko Momčila Raspopovića, ali su dozvolili Zeti veliki prostor, to su pokušali da iskoriste Japanci Nakazava i Šimokava, ali je Miloš Dragojević odbijao njihove pokušaje.

Budućnost je imala loptu u posjedu, Šaleta Kordić, Raspopović i Miloš Raičković su tražili izjednačenje, Aleksa Ćetković je udarcem lijevom nogom sa 16 metara bio najbliži u finišu prvog dijela, ali lopta nije htjela u gol.

Jednostavno, “plavi” u prvom dijelu nisu bili svoji na svome, ali je trener Aleksandar Nedović u drugom poluvremenu promjenom formacije i ubacivanjem Miomira Đuričkovića i Marka Mrvaljevića umjesto Amira Muzurovića i Šalete Kordića – probudio ekipu.

Prvo poluvrijeme je izgledalo loše, a mislim da sam isključivi krivac ja jer sam promašio neke stvari, a i u toku dana su se dešavale neke neplanirane stvari i onda sam napravio greške u sastavu”, poručio je Nedović nakon ubjedljive pobjede.

Još jedna stvar, opet nam se desilo da iz prvog udarca na gol primimo pogodak – to nam se desilo u Tuzima, Pljevljima, a I večeras – i to nakon naše inicijative i prečke Ivanovića. Međutim, u drugom dijelu smo promjenili formaciju, izmjenili sastav, igrli sa dva špica i tih 45 minuta je za svaku pohvalu. Bilo je sjajno, a za pohvalu je sve i da nismo postigli pet golova, jer su igrači imali pravi odnos, imali su energiju… Naravno, raduje me i odnos u svlačionici na poluvremenu jer sam vidio koliko im je stalo, bili su mirni, svjesni svega i pokazali su zašto su bili šampioni u prethodnom periodu”, jasan je Nedović.

Izjednačujući gol je stigao odmah u 52. minutu – Ćetković je sjajno vidio Ivanovića, reprezentativac je pronašao Petrovića u srcu peterca koji je bio nepogrešiv. Plavi su kružili, napadali, a drugi pogodak je došao samo 10 minuta kasnije – Ivanović je pogodio lijevom nogom sa desetak metara nakon što mu je loptu ostavio i zagradio upravo Petrović. Luka Mirković je u 66. oprobao Mladena Božovića, a Miloš Raičković je tri minuta kasnije pogodio sa bijele tačke nakon što je Ivanović izborio penal.

Kapiten Terzić je šutirao lijepo u 72, Raičković, Raspopović i Mrvaljević su prijetili, da bi Raičković na svoj način poentirao za 4:1 u 85. I kada su svi pomislili da je kraj, samo minut kasnije je “pao” još jedan pogodak, a potpisao ga je Lazar Mijović glavom.