Sarajevo “jedva” protiv Slobode (VIDEO)

0

Naredni protivnik Budućnosti u kvalifikacijama za Ligu evrope, ekipa Sarajeva je u prošlom kolu slavila na gostovanju Slobodi iz Tuzle 2:3.

Veoma teška utakmica za sastav trenera Marinovića…

Sarajevo je od 20. minuta stvorio pritisak i to im se isplatilo šest minuta kasnije.

Fanimo je uzeo loptu na 30-ak metara, prošao je nekoliko fudbalera Slobode i pogodio je mrežu Golubovića za 0:1.

Domaćin u 43. minutu dolazi do izjednačenja. Veliku grešku golmana Džafića, kojem ispada lopta, koristi Emir Jusić i pogađa za 1:1, no slavlje domaćih je kratko trajalo. Već u narednom napadu gosti su stigli do novog vođstva. Mersudin Ahmetović je pogodio mrežu za 1:2!

Domaćin je potom preuzeo terensku inicijativu. Pokušavali su domaći na sve načine da kreiraju šansu pred golom aktuelnog šampiona BiH koji se odlučio igrati na kontre.

To im je na kraju donijelo i treći gol. Prvo Golubović brani zicer Rahmanoviću u 77. minutu meča, da bi zatim u nastavku akcije Fanimo ponovo majstorski prošao kroz odbranu i pogodio za 1:3.

Konačan rezultat 2:3 postavio je Beganović.