Sasuolu poništena četiri pogotka

0

Fudbaleri Intera savaldali su Đenovu na ,,Luiđi Ferarisu“ sa 3:0 u okviru 36. kola Serije A.

Četa Antonija Kontea sigurno je stigla do nova tri boda, koja su ih približila Juventusu i ostavila kakve-takve nade da uz kikseve posrnulih Torižana na samom kraju šampionata, eventualno iznenade i dođu do titule.

Naravno, ne zavisi to od njih, ali posao koji su trebali da obave večeras, oni i jesu obavili. Sve to, na krilima sjajnog Romelua Lukakua čija snaga i brzina je ponovo bila na djelu, dok se upisao i Aleksis Sančez, nakon bijega protivničkom igraču i centaršuta Viktora Mozesa.

Prethodno je Parma pogotkom Dejana Kluševskog u posljednjih desetak minuta igre zabeležila trijumf protiv Breše.

Posljednji meč subotnjeg programa odigran je podno Vezuva, gdje je Napoliju gostovao Sasuolo, nesrećni Sasuolo… Zašto nesrećni? Razlog za to jeste što je ekipi iz Ređo Emilije video tehnologija poništila čak četiri pogotka. Da, dobro ste pročitali.

Tri od četiri pogotka ,,neroverdija“, bila su poništena zbog ofsajda – opravdano. Poranili su napadači ili su zakasnili vezisti Sasuola u pojedinim situacijama, postizali sjajne golove, ali uzalud, jer je VAR rekao: ,,Ne!“. Dva od poništenih četiri pogodaka realizovao je i Filip Đuričić. Srpski fudbaler je prvobitno sam bio u ofsajdu, dok je kod drugog pogotka ponovo natrčao iz drugog plana i savladao Ospinu, ali je u pređašnjem dijelu akcije Hamed Traore bio u nedozvoljenoj poziciji.

Napolitanci su pogotkom Elseida Hisaja, koji je sa distance šutirao u osmom minutu, te tek golom Alana u 94, uspeli da potvrde pobjedu uprkos što im se mreža tresla čak četiri puta, a rivalova samo dva.

Breša – Parma 1:2 (0:0)
Đenova – Inter 0:3 (0:1)
Napoli – Sasuolo 2:0 (1:0)