SENEGAL JE ŠAMPION AFRIKE

1

Reprezentacija Senegala je novi šampion Afrike. Oni su u finalu Afričkog kupa nacija, posle boljeg izvođenja penala savladali Egipat sa 4:2. Posle 120 minuta igre bilo je 0:0.

Senegal je odlično ušao u utakmicu, pa je već posle četiri minuta igre imao jedanaersterac koji je skrivio Abdelmonem. Mane je izveo penal, ali je njegov udarac zaustavio sjajni egipatski golman Abu Gabal.

U prvom poluvremenu vredno pomena bila je i prilika Salaha, koji odlično šutirao iskosa sa desne strane, ali je Mendi sjajno odbranio.

U drugom delu utakmice igralo se oprezno i jasno je bilo da ovaj duel odlazi u produžetke.

U produžetku, dominirao je golman Egipta, jer su Senegalci početkom prvog produžetka ozbiljno pripretili preko Dijenga.

Prvo je zapretio u 100. pa u 115. minutu, ali Abu Gabal je uspeo da sačuva svoju mrežu i posle 120. minuta igre.

Šampiona su odlučili penali

U drugoj seriji Abdelmonem je pogodio stativu. Međutim, odmah je promašio i Sar, čiji šut je zaustavio fenomenalni Abu Gabal. Trenutak odluke viđen je u pretposlednjoj seriji, Mendi je odbranio udarac Lađina, a pobedu Senegalu doneo je Mane.