Sevilja pretplaćena na finala Lige Evrope, Bono činio čuda na golu (VIDEO)

0

Sevilja – Mančester Junajted 2:1 (1:1)
Suso 26′, de Jong 78′ – Fernandeš 9’pen

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u finale Lige Evrope. U sjajnoj utakmici igrači trenera Đulena Lopetegija savladali su Mančester Junajted, a gol odluke postigao je de Jong u 78. minutu. Počelo je burno, već u 9. minutu dosuđen je penal za engleski tim koji je besprekorno realizovao Bruno Fernandeš. Portugalcu je ovo bio čak 15. gol sa bijele tačke ove sezone i 12. gol u Ligi Evrope u koji je bio direktno umiješan (8 golova + 4 asistencije).

U 26. minutu semafor je pokazivao 1:1 – Reguilon je odlično prošao po lijevoj strani i pronašao Susa koji je savladao De Heu. Nastavio je Mančester Junajted sa napadima, Marsijal je nedugo nakon toga šutirao preko gola, a u samom finišu prvog dijela neprecizan je bio i Rašford.

„Crveni đavoli“ su fantastično odigrali prvih desetak minuta nastavka, a najveći krivac što nisu ponovo poveli bio je golman Bono. Marokanac je najprije u 46. minutu zaustavio pokušaj Grinvuda, a zatim je briljantno odbranio dva zicera Antonija Marsijala. Kako je vrijeme odmicalo Sevilja se oslobađala pritiska, a u 74. minutu njeni igrači tražili su penal, ali je VAR presudio – ništa od najstrože kazne.

Ipak, kazna za sve promašaje Junajteda usledila je samo četiri minuta kasnije – odbrana kluba sa „Old Traforda“ neshvatljivo je ostavila potpuno samog de Jonga, a Holanđanin ovakve poklone ne ispušta. Do kraja meča prilika nije bilo, a Englezima nije pomoglo ni 6 minuta nadoknade vremena.

Sevilja će se za šesti trofej u Ligi Evrope boriti protiv pobjednika meča Inter – Šahtjor koji je na programu u ponedeljak od 21 sat.