Sevilja srušila Vučicu na penale i podigla pehar !

0

Fudbaleri Sevilje osvajači su ovogodišnjeg izdanja Lige Evrope. Oni su u finalu u Istanbulu trijumfovali protiv Rome nakon izvođenja penala. Regularni tok meča završen je 1:1.

Sevilja je tokom prvih 30 minuta imala posed lopte na svojoj strani.

To joj nije pomoglo jer je Roma povela iz svog drugog šuta u okvir gola. Dibala je doneo prednost u 35. minutu.

Roma je tako sa prednošću otišla na odmor posle prvih 45. minuta.

Sevilja je u nastavku stigla do izjednačenja autogolom Manćinija u 55. minutu. Imali su priliku za potpuni preokret. Prvobitno je u 76. minutu dosuđen penal a odluka poništena nakon konsultacija sudija i VAR sobe.

Ubrzo se slična situacija desila na drugoj strani, ali takođe nakon VAR-a nije dosuđen penal za Romu. Potom je Jasin Bonu u 83. minutu zaustavio izgledni pokušaj Andree Belotija.

Na kraju se otišlo u produžetke. U prvom nastavku nije bilo većih uzbuđenja. Golova nije bilo ni u drugih 15 minuta. U nadoknadi drugog produžetka En Nesiri je promašio pošto je Rui Patrisio odbranio.

U dubokoj nadoknadi Smoling je zatresao prečku za Vučicu i izvodili su se potom penali.

Manćini i Ibanjez bili su tragičari Rome a Junak Sevilje kao i Argentine Gonzalo Montiel sa sedmu titulu ovog kluba u LE.