Sevilja ubedljiva u Barseloni

0

Fudbaleri Sevilje prekinuli su danas niz loših rezultata i ubedljivim rezultatom savladali Espanjol u gostima sa 3:0 u okviru 20. kola španske La lige.

Sevilja je odmah počela dobro i povela posle pogotka Franka Vaskeza u 15. minutu, kada je odbrana Espanjola popustila, a Dijego Lopez prije pogotka učinio sve da do njega ne dođe. Ipak, sa par metara, Vaskez nije pogriješio.

Nakon toga, Pablo Sarabija je postigao lijep pogodak i udvostručio prednost Sevilje koju su momci Vinćenca Montele čuvali do samog kraja, a trijumf je u 90. minutu potvrdio Luis Murijel kojem je Sarabija vratio asistenciju.

Sevilja se sada nalazi na poziciji 5, ali ukoliko Viljareal ostvari trijumf u ovom kolu, vratiće se na 6. mjesto, dok je Espanjol na 14. poziciji.