Sigurna pobjeda Zvezde na premijernom gostovanju u Vranju [VIDEO]

0

Dinamo Vranje – Crvena zvezda 0:2 (0:1)
15’ Stojiljković, 61’ Joveljić

DINAMO: Đurić – Stanković, Gašić, N. Stevanović, Jovanović – Jokić, M. Stevanović (od 46. Karapandžić), Propadalo, Suraka, Ratković (od 34. Radivojević) – Stanojević.

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Sumaila, Babić, Hajdin – Srnić, Jovičić, Čaušić, Ebisilio (od 75. Meleg) – Joveljić (od 71. Jevtović), Stojiljković (od 46. Simić).

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas ekipu Dinama u Vranju rezultatom 2:0 i tako se plasirali u osminu finala Kupa Srbije.

Sigurnom i dominantnom igrom, izabranici Vladana Milojevića nisu imali većih problema na svom premijernom gostovanju u Vranju.

Napadala je Zvezda tokom čitavog prvog poluvremena, ali viđen je tek jedan pogodak u tom dijelu igre. Stefan Hajdin, kojem je trener Milojević pružio priliku da se dokaže na ovom meču, odlično je centrirao sa lijeve strane, a loptu je glavom u mrežu Đurića prosledio Nikola Stojiljković.

Nešto kasnije, Stojiljković je doživio povredu, o čijoj prirodi će se znati u toku dana, te ga je na početku drugog poluvremena zamenio Veljko Simić.

Upravo je Simić bio jedan od protagonista napada poslije kojeg su crveno-bijeli prekinuli period mirnije igre. Ebisilio je odličnim pasom preko odbrane domaćih proigrao Simića, a ovaj pronašao Dejana Joveljića, da bi mladi fudbaler u maniru iskusnih napadača duplirao prednost Zvezde. Joveljić je tako iskoristio još jednu pruženu šansu trenera Milojevića i ozbiljno se nametnuo šefu stručnog štaba šampiona Srbije.

Uz nekoliko pokušaja Crvene zvezde do kraja meča, treba istaći i isključenje Nikole Stevanovića koji je dobio crveni karton u 85. minutu igre.