Sjajan meč u Kazanju: Efikasna Francuska u četvrtfinalu Mundijala [VIDEO]

0

Francuska – Argentina 4:3 (1:1)
Grizman 13’ (pen), Pavar 57’, Mbape 64’, 68’ – Di Marija 41’, Merkado 48’, Aguero 90+2’

Fudbaleri Francuske prvi su četvrtfinalisti na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Izabranici Didijea Dešana bili su daleko bolji takmac i zasluženo su savladali Argentinu u Kazanju u utakmici za sve fudbalske sladokusce.

Prvu veliku priliku imala je Francuska. Antoan Grizman je fenomenalno izveo slobodan udarac sa 22-23 metra, ali se ispriječila prečka.

Nevjerovatan prodor Kilijana Mbpaea u 12. ninutu doneo je “trikolorima” priliku da povedu iz najstrože kazne. Markus Roho je oborio napadača PSŽ-a, a Grizman je bio siguran egzekutor za vođstvo Francuske.

Mbape je i u 19. minutu pobjegao svojim čuvarima i iznudio slobodan udarac sa 17 netara, ali je Pol Pogba šutirao preko gola.

Francuska je razbijala “gaučose” u prvom dijelu. U 26. minutu Grizman je fantastično prošao po desnoj strani, ali je golman Franko Armani odlično reagovao. Dva minuta kasnije konačno jedan napad Argentine. Merkado je uletio u kazneni prostor i ubacio loptu na peterac, ali nije bilo njegovih saigrača da isprate ovu situaciju.

Uspjeli su Argentinci da do kraja poluvremena uspostave ravnotežu na terenu i prigrabe posjed u svoju korist, a nagrada je stigla četiri minuta prije kraja prvog dijela, kada je Anhel Di Marija postigao maestralan pogodak. Fudbaler PSŽ-a uputio je strijelu sa 25 metara i Ugo Ljoris je bio nemoćan.

Šok za Francuze dogodio se na samom startu drugog dijela, jer je Argentina stigla do prednosti. Lionel Mesi uputio je udarac sa ivice šesnaesterca, a Gabrijel Merkado je skrenuo loptu i prevario Ljorisa.

Međutim, uslijedio je odgovor Francuske i to kakav. Za 10 minuta srušeni su svi snovi Argentine. U 57. minutu nakon centaršuta Lukasa Ernandeza, lopte se odbila na 20-ak metara od gola, na nju je natrčao Benžamin Pavar i projektilom je smjestio pod prečku.

A onda je na scenu stupio mladi Mbape, koji je sa dva pogotka zatvorio ovu utakmicu i obezbijedio Francuskoj prolaz u četvrtfinale. U 64. minutu je spretno reagovao nakon akcije Ernandeza i pokušaja Bleza Matuidija, da bi četiri minuta kasnije u kontranapadu realizovao sjajnu assitenciju Olivijea Žirua.

Argentina je do kraja pokušavala da dođe do pogotka, ali su Francuzi bili opasniji i preko Žirua i Mbapea mogli da dođu do još ubedljivijeg trijumfa. Lionel Mesi, koji je ponovo ostao bez velikog trofeja sa reprezentacijom, promašio je izglednu priliku za Argentinu četiri minuta prije kraja meča.

Uspjela je Argentina da dođe do trećeg pogotka u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je Serhio Aguero pogodio mrežu Lorisa nakon asistencije Mesija, ali u posljednjem napadu nedostajalo je i malo sreće, pa je Francuska ipak zasluženo prošla dalje.

“Galski kokoti” potvrdili su da su jedni od najozbiljnijih kandidata za osvajanje zlatne boginje, a u četvrtfinalu čekaju pobjednika duela između Urugvaja i Portugala, koji je na programu u 20 časova.