Sjajna partija “sokola” u Viljnusu!

0

Fudbalska reprezentacija savladala je večeras u Viljnusu selekciju Litvanije 1:4.

Naša selekcija je u večerašnjem okršaju pružila sjajnu partiju, posebno u prvom dijelu meča kada su postignuta  tri gola.

“Sokoli” su do prednosti došli u 10. minutu kada je Vešović sjajno pronašao Mugošu koji je bez većih problema savladao domaćeg golmana. Na 0:2 povisio je Kopitović koji je glavom sa nekoliko metara matirao golmana Šetkusa.

U prvom minutu sudijske nadoknade u prvom dijelu meča našoj selekciji je dosuđen penal. Siguran egzekutor najstrožije kazne bio je Stefan Mugoša.

U drugom dijelu utakmice “sokoli” su “smanjili” gas. U 50. minutu Mugoša je “lukavo” šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla tik pored desne stative. U 73. minutu domaći su imali sjajnu šansu preko Valskisa, ali je briljantno reagovao Petković.

Sokoli su do ubjedljivih 0:4 stigli u 86. minutu utakmice kada je svoj prvijenac u dresu Crne Gore upisao Darko Zorić.

Konačan rezultat utakmice 1:4 postavio je Baravikas, koji je postigao evrogol.

Nakon ovog trijumfa, Crna Gora je druga na tabeli sa sedam bodova. Prva je Srbija sa osam dok su Rumuni treći sa šest. Litvanija je i dalje na nuli.

U narednom meču, 17. novembra, “sokoli” gostuju Srbiji na stadionu Rajko Mitić u Beogradu.

LITVANIJA-CRNA GORA 1:4 (0:3)

LITVANIJA: Šetkus – Baravikas, Januševskis, Klimavičijus, Borovskij – Slivka, Vorobjovas (Kuklis), Žulpa – Novikovas, Černik (Petravićijus) – Valskis (Kalzauskas).

CRNA GORA: Petković – Stojković (Radunović), Kopitović, Simić, Tomašević – Kosović, Šćekić – Vešović (Zorić), Jovović (Bećiraj), Ivanić – Mugoša.