Sjeverna Makedonija obezbijedila plasman na EURO!

0

Gruzija – Sjeverna Makedonija 0:1(0:0) Pandev 56′

Sjeverna Makedonija je 29. učesnik narednog Evropskog prvenstva.    Zahvaljujući pobjedi nad Gruzijom u Tbilisiju, selekcija Sjeverne Makedonije debitovaće na nekom velikom takmičenju. U finalu plej ofa za plasman na EURO Gruzija – Sjeverna Makedonija 0:1.

Jedini strijelac na meču bio je najveći as ove sekecije, legendarni Goran Pandev, koji će sa 38 godina prvi put igrati na kontinentalnom šampionatu. Trenutak odluke zbio se u 56. minutu, sjajnu akciju Elamasa i Nesterovskog, iskusni Pandev je rutinski pretvorio u gol odluke. Ova trojica fudbalera izludela su defanzivce Gruzije preciznim dodavanjima, pa je Pandevu ostalo da plasira loptu pored istrčalog Lorije.

Prije toga su obije selekcije imale po jednu dobru priliku, domaći su golu najbliži bili u 30. minutu kada je Okrijašvili snažno tukao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla iznad prečke gola golmana Dimitrijevskog. Pet minuta kasnije Pandev je pokušao glavom, ali Lorija nije ništa rizikovao i izbacio je loptu u korner. U drugom poluvremenu, posle vođstva Makedonaca, Gruzijci su pokušavali da stignu do izjednačenja tražeći nabačenim loptama visokog Kačaravu, ali je odbrana gostiju odoljela.     Sjeverna Makedonija igraće z C grupi na Evropekom prvenstvu, a rivali će joj biti Holandija, Ukrajina i Austrija. Kasnije se igraju preostale tri utakmice baraža posle kojih će biti poznati svi učesnici narednog kontinentalnog prvenstva u fudbalu.