Slovenija opet bolja od naše selekcije!

0

U-19 reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije rezultatom 1:0 u drugom prijateljskom duelu ovih reprezentacija.

Nakon poraza od 4:1 u prvoj utakmici, izabranici Milorada Pekovića danas su pružili mnogo bolju partiju, koju nijesu krunisali i boljim rezultatom.

Slovenija je gol za pobjedu postigla u 80. minutu preko Luke Lovenjaka nakon prekida, ali su prije toga ,,sokoli“ propustili nekoliko šansi da dođu u vođstvo.

U 45. minutu Ivan Vukčević je bio sam pred golmanom domaćina, koji je uspio da odbrani šut našeg napadača.

Početkom drugo dijela, Matija Račić i Vukčević su bili u dobrim pozicijama, međutim, nijesu bili precizni. Vukčević je bio u centru pažnje i u 63. i 66. minutu, ali su njegovi udarci završavali pored gola Slovenije.

– Odigrali smo mnogo bolju utakmicu nego prije dva dana. Momci su pokazali kvalitet, želju, agresivnost, sve ono što se od njih traži. Stvarali smo šanse, pogotovo u drugom poluvremenu, međutim, nijesmo uspjeli da ih iskoristimo. Ostaje žal što za dobru partiju nijesmo nagrađeni dobrim rezultatom. U finišu smo primili gol nakon prekida i tu moramo najviše da radimo u narednom periodu. U takmičarskim utakmicama ne smiju da nam se dešavaju takve greške zbog pada koncentracije, kazao je selektor Peković.

SLOVENIJA – CRNA GORA 1:0

Trening centar FS Slovenije, Brdo kod Kranja.

Sudija: David Smajc (Slovenija).