ŠOK u Barseloni: Mesi preskače “El Klasiko” i dva meča sa Interom

0

Fudbaleri Barselone vratili su se na čelo tabele Primere nakon što su u derbiju savladali Sevilju.

Međutim, navijače katalonskog kluba, koji tokom neđelje očekuje meč sa Interom u Ligi šampiona zabrinula je povreda Lionela Mesija. Argentinac je u 12. minutu postigao drugi gol za svoj tim, ali je već u 26. morao da napusti igru, pošto je nakon duela sa Frankom Vaskezom nezgodno pao na ruku i ostao da leži u bolovima.

Barselona je poslije meča potvrdila da je Mesi doživio prelom radijalne kosti podlaktice i da će van terena biti naredne tri neđelje. To znači da će propustiti i El Klasiko koji je na programu sljedećeg vikenda.

Osim Mesija golove za Barselonu postigli su Kutinjo, Suarez i Rakitić, dok su Sarabija i Mjuriel u posljednjih desetak minuta ublažili poraz Sevilje.

Preostala dva jučerašnja meča završena su identičnim rezultatom, 1:1. Valensija je i sedmi put remizirala u prvih devet utakmica, “slijepi miševi” su bili na ivici poraza, ali je Gaja pet minuta prije kraja donio bod. Atletiko je bio u prednosti protiv “žute podmornice” golom Filipea Luisa, ali je Mario Gaspar donio bod domaćem timu.

Valensija – Leganes 1:1 (0:0)