Sokoli bolji od selekcije Angole!

0

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Angolu sa 2:1 u prvom kolu prijateljskog turnira koji se održava u turskom ljetovalištu Antaliji.

,,Sokoli“ su tokom cijelog meča bili bolji rival, ali su do trijumfa došli u finišu. Već u drugom minutu Crna Gora je imala dobru šansu nakon akcije Ognjena Gaševića i Vuka Dapčevića, međutim, golman Angole bio je siguran.

Pet minuta kasnije ipak je bio nemoćan, ponovo su kombinovali Gašević i Dapčević, ali je ovog puta Dapčević bio precizan nakon udarca sa desetak metara iskosa.

Do odlaska na odmor ekipa Milorada Pekovića imala je nekoliko solidnih prilika, da bi te promašaje protivnik kaznio u 65. minutu. Andrijan Avduljaj je neoprezno startovao u svom šestnaestercu, a Osvaldo Kapemba bio siguran iz jedanaesterca.

Ipak, ,,sokoli“ su do zaslužene pobjede došli u 90. minutu. Miloš Milović je oduzeo loptu protivniku, krenuo prema golu Angole i zatresao mrežu sa ivice šesnaesterca.

– Odigrali smo dobru utakmicu, protiv kvalitetne ekipe Angole. Postigli smo dva gola, imali još nekoliko šansi, međutim, pravili smo i dosta grešaka, iako nam je ovo prvo okupljanje. Na tome ćemo morati da radimo u narednom periodu, kazao je selektor Peković.

Sljedeći protivnik naše reprezentacije je Nigerija, sa kojom ,,sokoli“ igraju u četvrtak od 12 časova.

ANGOLA – CRNA GORA 1:2