Sokolići poraženi od Slovačke!

0

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:0 u prvom od dva prijateljska duela sa Slovačkom.

Gosti su iskoristili bolju igru u drugom poluvremenu, kada su i postigli oba gola.

– Ova generacija okupila se poslije dužeg vremena i to se osjetilo u našoj igri. Bilo je dosta propusta, pravili smo dosta grešaka, a i falilo nam je samopouzdanja. Morali smo više da djelujemo kao tim, pogotovo u situacijama kada pravimo presing. Dosta je stvari na kojima moramo da radimo, nadam se da ćemo uspjeti da otklonimo te nedostatke, istakao je selektor Peković.

Prvo poluvrijeme proteklo je u tvrdoj igri, iz koje su obje ekipe stvorile po nekoliko dobrih situacija za gol. ,,Sokoli“ su zaprijetili u 27. minutu preko Ognjena Gaševića, čiji je šut sa desetak metara iskosa odbranio golman gostiju Mihal Kukučka. U dobroj poziciji bio je i Vlado Gajić u 40. minutu, ali je njegov volej završio preko gola.

Slovaci su bolje otvroili drugo poluvrijeme i poveli u 48. minutu iz jedanaesterca, koji je iskoristio Adrijan Možiš. Prethodno je Miloš Milović u svom šesnaestercu faulirao Stanislava Olejnika.

Period bolje igre Slovaci su krunisali četiri minuta prije kraja regularnog toka utakmice. Nakon odbrane Sergeja Joksimovića, na odbijenu loptu natrčao je Rihard Pilijar i zatresao mrežu Crne Gore.

Isti rivali odigraće drugi prijateljski duel u četvrtak 28. novembra, takođe od 13 časova na Trening kampu FSCG.

Crna Gora – Slovačka 0:2