Sokolići poveli protiv Srbije, pa stali – EURO ostao samo san

0

Crnogorski omladinci doživjeli su ubjedljiv poraz od Srbije 4:1 u drugom kolu elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pa su izgubili šansu da se plasiraju na završnicu prvenstva kontinenta.

Naši su krenuli odlično, u prvih 20 minuta bili su mnogo bolji rival. Oliver Šarkić je imao odličnu šansu, ali je Milinković Savić to odbranio. Naš centarfor se ubrzo ispravio. Nakon gužve poslije kornera, lopta se vratila Marku Burzanoviću koji je izveo udarac iz ugla, odlično se snašao, nakon driblinga vratio Oliveru Šarkuću koji je sa 10 metara pospremio u ugao za 1:0, nakon dominacije Sokolića koji su imali čak tri kornera u prvih 20 minuta. Neigranje u klubovima i jak tempo sa starta ovog i iz jučerašnjeg meča protiv Francuza očigledno je našima “oduzeo” dah.

Srbija je to iskoristila i po primljenom golu krenula naprijed, a u 29. minutu Senić je sjajno šutirao sa 16 metara iskosa sa desne strane, ali je Matija Šarkić fenomenalnom paradom spasio gol.

Kola su nizbrdo krenula od 32. minuta. Magud je naivno napravio penal. Ipak i prije toga loše je bilo ispucavanje drugog štopera Banovića. Jović je poravnao sa bijele tačke na 1:1.

Samo pet minuta nakon toga Borko Duronjić je sam izborio poziciju i iskosa sa lijeve strane doveo je svoj tim do prednosti. Posljednju priliku da se vratimo u meč imali smo u 50. minutu, Rašov šut iz idealne pozicije je odbranio Milinković Savić.

Selektor Miljenović nije odlučio da promijeni nešto u defanzivi na poluvremenu, a naši u zadnjoj liniji nijesu imali dovoljno snage i koncentracije. U 51. minutu Jović je prošao po lijevoj strani, dao loptu na drugu stranu gdje je najspretniji bio Duronjić za 3:1.

Susret je zaključio turski sudija Ulusoj, koji je prestrogo isključio Maguda u 53. minutu (istina nije bilo potrebe za takav faul kod aut linije). Nakon tog prekida M. Šarkić je loše reagovao u pokušaju da uhvati loptu, a kaznio je to Milenković za 4:1.

CRNA GORA – SRBIJA 1:4

O. Šarkić 21′ – Jović 33′ (p.), Duronjić 37′,51′, Milenković 54′

Crna Gora: M. Šarkić, Knežević, Rašo, Boričić (Đedović), Banović, Magud, Marković, O. Šarkić, Burzanović, Petrović, Camaj (Krnić).

Srbija: Milinković-Savić, Mijailović, Zličić, Stojanović, Jović, Glavčić, Zlatković, Duronjić, Senić, Vojinović, Špoljarić.