Sosijedad bez svjedoka u meču sa tri penala dobio Eibar

0

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Eibar na ,,Ipurui“ rezultatom 2:1 u zaostaloj utakmici 24. kola La lige.

Ekipa iz Baskije nastavila je odličnu formu, ako izuzmemo susret sa Barselonom minulog vikenda i došla do 10. pobjede na posljednjih 12 utakmica u svim takmičenjima.

Na praznoj ,,Ipurui“, Eibar nije imao podršku navijača, što je svakako olakšalo stvar Sosijedadu, koji je pogocima Mikela Ojarzabala iz penala u 16. minutu, te Vilijana Žozea, poslije sjajnog dodavanja Portua, slavila na ovom susretu.

Sve je moglo biti drugačije da je Fabijan Oreljana u 29. minutu realizovao drugi dosuđen penal na ovoj utakmici, ali mu je Aleks Remiro pročitao udarac, koji nije bio najbolji i sačuvao gol Sosijedada.

Nadu domaćima doneo je Čarls, nakon drugog penala koji je sviran za Eibar, ali to je bilo sve.

Sosijedad je sada četvrti sa 46 bodova, dok je Eibar 16. sa 27.

Eibar – Real Sosijedad 1:2 (0:1)
90′ Čarls – 16′ Ojarzabal, 75′ Vilijan