Sosijedad je ,,gazda” Baskije [VIDEO]

0

Atletik Bilbao – Real Sosijedad 1:3 (1:1)
32’ Munian; 30’, 74’ Ojarzabal, 47’ Sanjali

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su na gostovanju ekipu Atletik Bilbaa u okviru derbija Baskije rezultatom 3:1.

Borba za čast i prestiž Baskije pripala je momcima sa ,,Anoete” koji su odigrali dobar meč uspjeli da savladaju velikog rivala pred njihovim navijačima.

Sosijedad je u prvom poluvremenu stvorio nekoliko polušansi, ali do pogotka koji je Mikel Ojarzabal postigao u 30. minutu sa bijele tačke, nije viđena prava prilika. Jedanaesterac je skrivio Injaki Vilijams, a sudija Ernandez Ernandez je nakon asistencije video tehnologije utvrdio da se radilo o prekršaju, te je pokazao na kreč.

Nije prošlo ni čitava dva minuta, a Iker Muniain je sa polovine terena pokrenuo odličan napad Bilbaa koji je upravo on sam, uz doduše, dosta sreće i završio pogotkom. Sjajan posao odradio je omaleni Španac i tako doneo izjednačenje domaćima i radost prepunom ,,San Mamesu”.

Međutim, u drugo poluvrijeme nije počelo dobro za Bilbao. Luka Sanjali je u 47. minutu iskoristio centaršut Igora Zubeldije i ponovo doneo vođstvo Sosijedadu.

Konačan rezultat postavio je Mikel Ojarzabal u 74. minutu, svojim drugim golom sa penala, pošto je prethodno golman Simon Unai neoprezno startovao nad Alehandreom Ernandezom.