Šou Kramarića u Dortmundu, Fortuna bez srećnog kraja, Menhengladbah u Ligi šampiona

0

Odigrane su sve utakmice 34. kola i riješene su preostale dileme.

Četvrti predstavnik Njemačke u Ligi šampiona ipak će biti Borusija iz Menhengladbaha koja je uspjela da pobijedi Hertu na svom terenu i tako ostane na četvrtoj poziciji bez obzira na pobjedu Leverkuzena nad Majncom. “Ždrepci“ su poveli rano, golom Hofmana u 7. minutu, a onda su igrali oprezno, čekajući priliku da završe posao. Ona se ukazala u 78. minutu kada je Embolo postigao drugi gol za domaćina. Uspjeli su i gosti da dođu do počasnog gola, a strijelac je bio veteran Vedad Ibišević u sudijskoj nadoknadi.

U isto vrijeme Bajer je od 2. minuta vodio protiv Majnca i to golom Kevina Folanda kome je to prvi pogodak nakon oporavka od povrede. Bio je to nedovoljan trijumf za “farmaceute“, koji su ostali na petom mjestu sa dva boda manje od Menhengladbaha. Leverkuzen bi do Lige šampiona mogao preko Lige Evrope, ali je potrebno da trijumfuje u tom takmičenju.

Riješena je i dilema ko će u baraž, a ko direktno u Cvajtu. Verder je uhvatio posljednji voz zahvaljujući ubjedljivom trijumfu nad Kelnom, ali još više zahvaljujući porazu Fortune u Berlinu. Ekipa iz Dizeldorfa imala je dva boda više, ali nije uspjela da izbjegne poraz, i to ubjedljiv, protiv debitanta u eliti, ekipe Uniona. Na kraju je bilo 3:0 za Union, pa novajlija zaslužuje sve čestiteke za maksimalan pristup u meču koji im ništa nije značio. Verder je objeručke prihvatio poklon. Za samo osam minuta postigli su tri gola protiv Kelna i nastavili jurnjavu za pobjedom od četiri ili više golova, što im je bilo potrebno ukoliko se meč u Berlinu završi neriješenim rezultatom. Na kraju je u Bremenu bilo čak 6:1, ali je domaćinu, zbog poraza Fortune, bio dovoljan i minimalan trijumf. Sada čekaju rivala u baražu, a to će biti ekipa koja zauzme treće mjesto u Cvajti, Hajdenhajm ili Hamburger.