Specija u finalu baraža za Seriju A posle velikog preokreta protiv Kjeva

0

Kjevo Verona je slavio u prvom meču protiv Specije sa 2:0 i činilo se da će se plasirati u finale baraža za popunu mjesta u Seriji A.

Međutim, trećeplasirani tim Serije B se nije predao i slavio je sa 3:1. U baražu u Seriji B ne važi gol u gostima, već se bolji, u slučaju neriješenog rezultata, određuje prema plasmanu na tabeli.

Već u drugom minutu je Specija preko Galabinova stigla do vođstva, a u drugom su u samo tri minuta stigli do još dva pogodka – prvo je Mađore u 50.minutu doveo Speciju u vođstvo od 2:0, a zatim Nzolo u 53. povisuje na 3:0.

U nadoknadi vremena Kjevo stiže do gola nade sa penala preko Lavarbea, ali ostalo je 3:1.

Specija u finalu čeka boljeg iz meča Poredrone-Frozinone. Porderone ima prednost od 1:0 iz prvog meča