Spektakl u Torinu, Bajern na ekskurziji u Sevilji

0

Današnjim mečevima u Torinu i u Sevilji otpočeće četvrtfinalni okršaji u okviru Lige šampiona za sezonu 2017/2018.

Nakon internacionalne pauze, svi su sa nestrpljenjem iščekuju povratak najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Konačno, tom čekanju došao je kraj i danas ćemo imati prilike da gledamo veliki derbi u Torinu đe gostuje Real Madrid i duel u Sevilji, đe je otputovao minhenski Bajern.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, Juventus će apsolutno željeti osvetu protiv Reala. S obzirom na to da ih Real Madrid nikada, otkako Liga šampiona nosi sadašnji naziv, nije izbacio iz nokaut faze takmičenja, Juventus itekako ima čemu da se nada. Puni samopouzdanja nakon što su u derbiju Serije A u subotu slavili protiv Milana sa 3:1, sada na istom mjestu dočekuju i ,,kraljevski klub” koji je apsolutno drugačija ekipa nego ona u prvom dijelu sezone kada su se mučili pogotovo u prvenstvu. Kristijano Ronaldo i pojedina imena iz startne postave odmarani su u pobjedi nad Las Palmasom od 3:0, đe se istakao Geret Bejl sa dva pogotka, i tako spremni čekaju nadolazeći duel sa ,,Starom damom”.

Južni dio Evrope danas će biti okupiran vrhunskim fudbalom. Sevilja će ugostiti Bajern u meču đe je bavarski klub apsolutni favorit. Nakon što su ,,demolirali” Borusiju iz Dortmunda (6:0) u derbiju Bundeslige (ako ga nakon ovoga možemo nazvati derbijem), ozbiljno su zabrinuli Andalužane, koji su takođe imali obećavajuć duel sa Barselonom. Tim Vinćenca Montele imao je više od igre na svom ,,Ramon Sančez Pishuanu” protiv Blaugrane, ali su tri minuta prije kraja utakmice poklekli. Sa dva gola u minut i po, Barsa je stigla do izjednačenja i pokazala da Sevilja nije toliko stabilna ekipa, koja bi mogla da se nosi sa Bajernom i pored toga što je u prethodnoj rundi Lige šampiona pao Mančester junajted. No, ovo je četvrfinale najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja i ovđe svakako niko nije došao slučajno.

Oba meča na programu su danas od 20:45, dok nas śutra očekuju dueli u Liverpulu i Barseloni.