Srbija osvojila “Trofej FSCG”

0

Ženska pionirska reprezentacija Srbije osvojila je prvo mjesto na drugom izdanju turnira „Trofej FSCG“.

Reprezentativke Srbije su u odlučujućem meču na turniru, odigranom u sklopu trećeg kola, bile bolje od pionirske selekcije Crne Gore – meč odigran na stadionu DG arena završen je rezultatom 2:0.

Naše pionirke, koje su u prva dva kola prikazale dobru igru i upisale dvije pobjede, pružile su snažan otpor rivalu, ali su reprezentativke Srbije opravdale ulogu favorita.

Prednost gošćama donijela je Mina Čavić pogotkom u 16. minutu susreta, da bi konačan rezultat postavila Anastasija Ćirić u 58. minutu.

Naša selekcija mogla je do izjednačenja ali je sredinom drugog dijela prečka spriječila pogodak Anđele Tošković.

Bojažljivo smo ušli u utakmicu, pa nam je trebalo vremena da se konsolidujemo i uspostavimo ravnotežu. U drugom poluvremenu smo zaigrali mnogo bolje, imali nekoliko akcija, pogodili i prečku ali falilo je malo sportske sreće da izjednačimo. Drugi gol gošći je riješio utakmicu, pa čestitamo ekipi Srbije na zasluženoj pobjedi na današnjoj utakmici i osvojenom prvom mjestu. Mi smo veoma zadovoljni ovim okupljanjem. Ovo su djevojčice koje su po prvi put nastupale za reprezentaciju, a pokazale su veliku želju i zalaganje na sve tri utakmice, rekao je selektor Mirko Marić.

Srbija – Crna Gora 2:0