Srbija porazila Crnu Goru

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 3:0 u prijateljskom meču sa selekcijom Srbije.

U veoma otvorenoj utakmici, ekipa Gorana Perišića stvorila je mnogo šansi za gol, ali nije uspjela da zatrese mrežu gostiju. Na drugoj strani, Srbija je bila konkretnija, tri puta je tresla mrežu Stefana Nenezića.

Današnja utakmica pokazala nam je svu surovost koju fudbal nosi i kako ozbiljne selekcije kažnjavaju i najmanju grešku. Mislim da rezultat nije pravo mjerilo onoga što se dešavalo na terenu, jer smo imali mnogo šansi, promašili cak i penal, ali igra u polju mi daje nadu da smo na pravom putu i da ćemo uz još jači rad moći da igramo sa najboljim reprezentacijama ovog uzrasta, istakao je selektor Perišić.

Sami start meča najavio je da će biti viđeno mnogo uzbuđenja. U prvom minutu Nemanja Radević je šutirao sa oko 25 metara, ali je golman Jovan Miladinović odbranio taj pokušaj. Četiri minuta kasnije, Viktor Đukanović je nakon solo prodora loptu poslao malo pored gola. Gosti su uzvratili u 11. minutu, kada je Andrej Petrović bio zamalo neprecizan udarcem sa desetak metara iskosa.

U 17. minutu, Srbija je iskoristila šansu koja joj se ukazala. Andrija Maksimović je sjajno pronašao Veljka Vukojevića, koji je rutinski savladao Nenezića. Petnaestak minuta kasnije, ofanzivac gostiju Jovan Živković pogodio je spoljni dio mreže.

Uslijedio je period veoma dobre igre ,,sokola“, koji su četiri puta bili veoma blizu izjednačenja. U 34. minutu Vasilije Adžić je povukao kontru, kombinovao sa Markom Perovićem, kojem je čuvar mreže Srbije odbranio šut sa nešto manje od 10 metara.

Minut kasnije, Crna Gora je imala još bolju šansu – Marko Šćepanović je asistirao Andreju Camaju, ali je Miladinović ponovo bio na visini zadatka. Na isteku 39. minutu, Camaj i Šćepanović su zamijenili uloge, ali je golman Srbije odbranio i taj pokušaj ofanzivca naše selekcije. Poluvrijeme je zaključeno još jednim odličnim pokušajem Đukanovića, čiji udarac je Miladinović odbranio krajnjim naporom.

Pauza između dva poluvremena kao da je više prijala fudbalerima Srbije, koji su vođstvo udvostručili u 55. minutu. Nakon veoma dobre akcije nekoliko gostujućih igrača, štoper ,,sokola“ Bodin Tomašević pri uklizavanju je skrenuo loptu i postigao autogol.

Novi talas dobre igre Crne Gore krenuo je od 68. minuta i novog odličnog udarca Đukanovića. Ovog puta, njegov udarac u korner je skrenuo rezervni golman Srbije Viktor Erić.

Nepuna dva minuta nakon toga, Andrija Makaji je u posljednjem trenutku izblokirao pokušaj Marka Tadića sa par metara. U 85. minutu Andrija Skrobanović je šutirao nakon indirektnog udarca sa desetak metara, dok je u 89. Erić odlično reagovao kod udarca Marka Perovića.

Najbolju šansu za Crnu Goru propustio je kapiten Miloš Vračar, kojem je Erić odbranio jedanaesterac u prvom minutu sudijske nadoknade.

Tri minuta kasnije, gosti takvu priliku nijesu propustili – Zoran Alilović postavio je konačnih 3:0 preciznim udarcem sa bijele tačke.

Crna Gora – Srbija 0:3