Odjeci nakon derbija: Vukotić zadovoljan remijem, Vlaisavljević…

0

Odavno nismo na našim prvoligaškim terenima gledali kvalitetnu utakmicu kakva je bila juče na “Trešnjici” između Zete i Budućnosti.

Meč na renoviranom terenu u Golubovcima okončan je bez pobjednika (1-1) ali su oba tima mogla do pobjede.

Golmani Božović i Dragojević bili su na visini zadatka.

Zeta je sredinom prvog dijela meča preko Cavnića imala odličnu šansu, međutim on je sa nekih 12 metara šutirao pored desne stative.

Najbolju priliku za goste u prvom dijelu nije iskoristio Goran Vujović. Njegov šut glavom zaustavila je prečka…

U samom finišu prvog poluvremena domaćin zasluženo dolazi do prednosti. Gol za “vukove” postigao je Filip Kukuličić.

Domaćin je u drugom dijelu meča preko Klikovca, Ljuljđuraja i Rogošića imao stopostotne prilike, ali lopta nije htjela u mrežu.

Kazna za promašaje stigla je u 75. minutu kada je Hočko odličnim  šutem pogodio mrežu Mladena Božovića.

Trener domaćih Dušan Vlaisavljević je nakon utakmice kazao da je zadovoljan izdanjem svog tima.

Kad vodite a ne riješite meč u svoju korist sigurno da vam je na kraju krivo zbog toga… Međutim, kada igrate protiv najbolje ekipe u ligi, ekipe koja je prva na tabeli, sigurno da moramo biti zadovoljni. Ako smo ovako dobro odigrali protiv njih, očekujem da ćemo protiv ostalih ekipa lakše igrati, i postizati bolje rezultate – jasan je Vlaisavljević.

Trener “plavih” Miki Vukotić zadovoljan je bodom u jučerašnjem derbiju.

Kad se sve sabere, zadovoljan sam neriješenim ishodom. Zeta je imala prednost, mogla je posle naših grešaka da duplira vođstvo, nakon čega bi meč bio okončan… Ali sigurno da ćemo napraviti analizu posle ove utakmice kako bi ispravili greške iz zadnje linije – zaključio je Vukotić.