Šturm okončao evropski put Mladosti

0

Mladost je završila nastup u kvalifikacijama za Ligu Evrope u drugom kolu. Podgoričani su u revanšu izgubili od Šturma 3:0 .

Naš sastav je i ovaj meč počeo prilično zatvoreno, pobjeda iz prvog meča omogućila im je da čekaju rivala, ali Austrijanci su bili strpljivi. U prvih pola sata imali su dva pokušaja Pocmana koje je Ljuljanović odbranio, a onda su dočekali pravu šansu.

Igrao se 33. minut kada su Reher i Alar odigrali dupli pas, a Reher pogodio mrežu za 0:1. Taj je gol riješio dvomeč. Mladost je posustala, Šturm ih odmah kaznio. Samo šest minuta kasnije Culekner je plasirao loptu sa 17 metara pored Ljuljanovića.

Već na startu drugog dijela sve je riješio Alar golom u 47. minutu. Mogli su gosti i do ubjedljivije pobjede, ali je Ljuljanović odbranio šut Alar sa penala. Mladost je jednom zatrsla mrežu rivala, ali je sudija podigao zastavicu i pokazao da je ofsajd, pa se Stijepović uzalud radovao.

Crna Gora je ostala i bez posljednjeg predstavnika na evrosceni ove sezone, dok će Šturm u narednoj rundi igrati sa Fenerbahčeom.