Sudija i golman Inđije poklonili Zvezdi penale za preokret i pobjedu

0

Golovima Milana Pavkova iz penala u 88. i 90. minutu Crvena zvezda je napravila preokret, izbjegla neprijatno iznenađenje i savladala Inđiju u 8. kolu Super lige.

Gosti su vodili na „Marakani“ od 35. minuta golom Branislava Tomića i djelovalo je da crveno-bijeli nemaju način da preokrenu rezultat.

Ipak, u 88. minutu sudija Igor Stojiljković je poklonio jedanaesterac Zvezdi, a dva minuta kasnije to je učinio i golman Inđije Preković. Pavkov je oba puta bio siguran sa bijele tačke, za novi trijumf aktuelnog šampiona.

Samo dva puta je Zvezda u prvih 45 minuta opasnije zaprijetila gostima. U 25. minutu posle odlične kombinacije novajlija Van La Pare i Garsije, koji šutira, pravo u ruke golmana Inđije. Nepun minut kasnije je Van La Para pokušao atraktivno, makazicama, ali je bio neprecizan.

Sremci nisu došli u Beograd samo da se brane, a to su potvrdili igrom i prvom poluvremenu, ali i golom u 35. minutu. Branislav Tomić je sa 25 metara odbijenu loptu topovski poslao kroz šumu igrača i iznenadio Borjana.

Uveo je Milojević u drugom poluvremenu Tomanea umjesto Gajića i najavio opštu ofanzivu, ali su ponovo bolje šanse imali gosti. Milosavljev je izazvao Borjana u 48. minutu, ali je ovoga puta Zvezdin golman bio siguran, a u 61. minutu lako je moglo da bude 2:0 za Inđiju. Brana Ilić i Tomić su izlomili odbranu Zvezde, na kraju je strijelac prvog gola šutirao, ali je Borjan odbranio nogom.

Prijetila je Zvezda preko Tomanea i Vulića, čiji je udarac fanstastičnom intervencijom zaustavio Preković, ali promjene rezultata nije bilo sve do 88. minuta.

Vidić je faulirao Vukanovića bar pola metra izvan šesnaesterca, ali je sudija Stojiljković smatrao da je prekršaj bio u kaznenom prostoru i pokazao na bijelu tačku.

Preković je pročitao namjeru Pavkova, ali je šut centarfora Zvezda bio dovoljno jak i precizan za 1:1.

A nepuna dva minuta kasnije novi penal za crveno-bijele, ovoga puta im ga je poklonio golman Inđije Preković. Umjesto da uhvati loptu, pokušao je da je umiri glavom, ona mu je pobjegla, Garsija je to iskoristio i uslijedio je faul za novi jedanaesterac, novi gol Pavkova i pobjedu Crvene zvezde.