SUPERLIGA ARGENTINE: River nastavio pohod ka tituli, Boka razočarala, povratak Maskerana (FOTO) (VIDEO)

0

Kompletirano je 17.kolo argentinske Superlige, prvo posle ljetnje pauze. Detalj koji je obilježio ovo kolo je svakako povratak Havijera Maskerana u argentinski fudbal. On je debitovao za Estudijantes u remiju njegovog Estudijantesa protiv San Lorenca 1:1.

River Plejt je pobjedom na nezgodnom gostovanju u Mendozi savladao Godoj Kruz sa 1:0 i tako održao vođstvo na tabeli sa 33 boda. Strijelac jedinog gola bio je Matijas Suarez.

Vođstvo na tabeli Rivera uvećano je posle derbija na „Bombonjeri“ gdje su Boka i Indepedijnte odigrali razočaravajuću utakmicu bez golova i sa 2 crvena kartona. Osim Bokinih novih drsova i Rikelmea koji u publici pije kafu iz termosa jako je malo detalja koji su bili vrijedni pomena iz ove utakmice.

Sjajan meč viđen je u Rosariju gdje je istoimeni klub pobijedio 2:1 Hurakan poslije velikog preokreta u posljednjih 10 minuta meča, a pobjedonosni gol je postigao Fabijan Rinaudo u 94.minutu fenomenalnim udarcem sa oko 25 metara.

Prava goleada viđena je u Banfildu gdje su Banfild i Patronato odigrali 3:3. Za domaćina nije debitovao Dani Osvaldo koji je odlučio da zamrzne muzičku karijeru i vrati se fudbalu.

Zanimljiv detalj viđen je u Kordobi gdje su u borbi sa vrućinom komentatori našli svoj način da se izbore sa njom. Ovako nešto je jako teško vidjeti bilo gdje drugo osim u Južnoj Americi.