‘Superstar’ Rome odigrao najočajniju utakmicu dosadašnjeg dela EURA

0

Fudbaleru Slovačke su u prvom kolu grupe E Evropskog prvenstva u Njemačkoj senzacionalno pobijedili reprezentaciju Belgije 1:0.

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Ivan Šranc na samom startu. Bio je to ludi dvoboj, u kojem su Belgiji, odnosno Romeluu Lukakuu, poništena čak dva gola nakon intervencije VAR sobe.

U drugom dijelu Belgija je izgledala daleko bolje nego u prvom, a u 56. minuti VAR joj je poništio gol za poravnanje. Lukaku je bio u minimalnom ofsajdu prije nego što je iz blizine asistencije Onane pretvorio u pogodak. Slovačka mreža još jednom se zatresla u 86. minutu.

Lukaku je poentirao na povratno dodavanje Opende, koji je pre toga majstorski prošao po lijevoj strani. Međutim, još jednom je intervenisao VAR i utvrdio da je Openda igrao rukom prilikom primanja lopte te je zbog toga poništen i ovaj pogodak.

Bio je to pravi debakl od utakmice za Lukakua, koji je prema Sofascoreu sa 6.0 najlošije ocenjen igrač susreta. Osim što su mu poništena dva gola, centarfor italijanske Rome je uspeo promašiti i tri velike šanse, u pet navrata je izgubio loptu u svega 27 dodira, te je osvojio tek jedan duel.