Sutjeska jedva do drugog kola, blamaža Arsenala

0

Fudbaleri Sutjeske plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Nikšićani su remizirali (1:1) na gostovanju Kosmosu iz San Marina, što je bilo dovoljno za prolazak dalje nakon pobjede u Podgorici prošlog četvrtka (1:0).

Kosmos je imao vođstvo pred svojim navijačima nakon pogotka Lorenca Nizija u 41. minutu. Ipak, dvadesetak minuta prije kraja regularnog toka utakmice, Vuk Striković je postigao gol vrijedan plasmana u narednu rundu.

U drugom kolu kvalifikacija Sutjeske očekuje dvomeč sa Santa Kolomom iz Andore, koje je eliminsala velški Peninbot.

Nakon 1:1 u Jermeniji, tivatski Arsenal je doživio ubjedljiv poraz u revanšu sa Alaškertom – 6:1. Tri gola postigao je Brazilac Agdon, dok su se u listu strijelaca upisali i Jeison Rasines, Serob Grogorjan i Anan Mensa. Jedini gol za domaći tim djelo je Bobana Đorđevića.