Sutjeska preuzela lidersku poziciju, važan trijumf Petrovca

0

Odigrana tri meča 21. kola Meridianbet 1.CFL

Jučerašnji program otvoren je duelom u Nikšiću, gdje je Sutjeska opravdala ulogu favorita protiv Iskre – 2:1.

Novi lider na tabeli poveo je već nakon osam minuta igre, kada je Vuk Striković zatresao mrežu rivala, svoj četvrti na posljednje četiri ligaške utakmice. Prednost je udvostručio Tajron Konrad u 56. minutu – najbolji strijelac lige prvo je izborio, a zatim i realizovao jedanaesterac. Konačan rezultat postavio je Ognjen Obradović sa bijele tačke u 88. minutu.

Istovjetan rezultat viđen je i u okršaju Petrovca i Dečića na stadionu ,,Mitar Mićo Goliš“. Nikola Zvrko u 24. i autogol Danila Markovića donijeli su domaćinu prednost, koju je Dečić uspio samo da donekle ugrozi preko Danila Pešukića u 67. minutu. Petrovčani su ostali na trećem mjestu na tabeli, dok je tim iz Tuzi upisao čak četvrti poraz u posljednjih pet utakmica u ligi.

Iako je više od sat imao igrača više, Mornar nije uspio da savladala Arsenal u Radanovićima – 0:0. Ćetko Manojlović morao je da izađe iz igre u 27. minutu zbog drugog žutog kartona, ali to nije omelo Tivćane da nekoliko puta ugroze gol Mornara.